Akıllı Otel Sistemleri

Akıllı Otel Sistemleri

Otelinizi akıllı otomasyon sistemi ile donatıp, misafirlerinize yepyeni ayrıcalıklar sunarken, rakiplerinize de fark atmak istemez misiniz?

Otel odalarından, toplantı odalarına, ortak kullanım alanlarından tuvaletlere kadar hemen yer yerde, akıllı otomasyon sistemiyle otelinize yepyeni bir yıldız ekleyebilirsiniz.

Uygulanması ve kullanması oldukça basit ve kolay. Ancak bu hızlı değişimin size kattığı değer sistemin basitliğine kıyasla kat kat büyük.

 

 

 

Enerji: Otelinizde en önemli gider kalemlerinden olan enerji tüketimini kontrol altına alıp, maliyetlerinizi düşürmeye ne dersiniz? Oda katlarından her ne kadar enerji kesici kartlı sistemler ile gereksiz enerji tüketimini engellemeye çalışsanız da, boş odalarda çalışan klimanın önüne geçmek haylice zordur. Bu kartlı sisteme paralel olarak, oda içindeki insan varlığına bağlı çalışan akıllı bir otomasyon ile gereksiz ısıtma/soğutma israfına son verebilirsiniz. Öte yandan, aydınlatma ve ısıtma/soğutmadan kaynaklı, elektrik ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini artık programlayabilir, kısıtlayabilir, denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz kazancı hızla gözlemleyecek ve karlı çıkacaksınız.

Konfor: Misafirlerinize odalarında, kendi şahsi cep telefonu veya akıllı tabletleri ile aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolünü yerlerinden kalkmadan yapmalarını sağlayarak akıllı otel konseptine geçmeye ne dersiniz? Bu sayede, oteliniz için yepyeni bir pazarlama alanı yaratabilirsiniz. Üstelik, tüm bu konfor cihazlarını siz genel bir merkezden de yönetebilir ve gereksiz kullanımı engelleyebilirsiniz. Misafirleriniz için yaratacağınız senaryolar ile enerji tüketimine ve unutkanlığa son verirken, etkileyici bir hizmet sunumu sağlarsınız. Öte yandan, toplantı odalarınızı akıllı hale getirip, toplantı yapan firmalara odalardaki tüm sunum cihazlarını uzaktan kumanda etme şansı sunabilirsiniz.

Güvenlik: Gerek oda katlarında, gerekse de ortak kullanım alanlarında, yangın, duman, su basma vb. tehlikelere karşı önlem alabilirsiniz. Havuz ve SPA gibi alanların çevresinin erişimini güvenle kontrol edebilirsiniz. Öte yandan, ilgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi cihazları ve daha fazlası artık tamamıyla sizin kontrolünüzde…

Project Description